Telefon
WhatsApp
  • 30 Aralık 2020, 08:00
İşyeri Hekimliği Hizmetleri
Ata Şehir OSGB  İşyeri Hekimleri; İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri kapsamında 'Çalışma Ortamı Sağlık Gözetimi'ni itina ile yaparak, Meslek Hastalıkları ve İş Kazalarına yol açabilecek riskleri belirler ve acilen bertaraf edilmeleri için çalışır. Söz konusu risklerin önem derecesine göre gerekirse İSG Kurulunu derhal toplantıya davet eder ve alınan kararlar doğrultusunda risklerin ortadan kaldırılması çalışmalarını destekler / kontrol eder. Hizmetin verildiği işyerinde; kantin, yemekhane, yatakhane, kreş, emzirme odaları, soyunma odaları, duş ve tuvaletlerin  bakımı ve temizliği konusunda gerekli kontrolleri yapar ve ilgililere önerilerde bulunur.
 
İş Sağlığı, Hijyen, Koruyucu Hekimlik ve Kişisel Koruyucu Donanımlar hakkında tespitlerde bulunur; İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışmaları kapsamında işyerinde incelemeler yapar ve Risk Değerlendirme çalışmalarına katılır. 

Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik esasına göre, iş yerinde verilmesi gereken Temel İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimleri kapsamında yer alan 'Sağlık Konularını' düzenleyerek tüm çalışanlara eğitimler verir.

İşyerinde, sağlığa zararlı Sağlık Risklerini belirler ve bu risklere uygun olarak çalışanların gerekli Sağlık Muayenelerini ve Sağlık Taramalarını yapar.

Paylaş

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

Daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! 0216 572 32 32

SİZİ ARAYALIM