İŞ GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ

Ataşehir OSGB İş Güvenliği Hizmeti
İş Güvenliği Uzmanlarımız, hizmet kapsamında; Temel İş Güvenliği Eğitimleri, Risk Analizi, Acil Durum Eylem Planı, Yangın-Tahliye Tatbikatları gibi... devamı

   İŞYERİ HEKİMLİĞİ HİZMETLERİ

Ataşehir OSGB İş Sağlığı Hizmetleri
İşyeri Hekimlerimiz; İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri kapsamında `Çalışma Ortamı Sağlık Gözetimi` yaparak, Meslek Hastalıkları ve... devamı

         EĞİTİM - DANIŞMANLIK

Ataşehir OSGB Eğitim - Danışmanlık
İş Güvenliği Uzmanlarımız ve İşyeri Hekimlerimiz, Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik... devamı

 

- HABER - DUYURU -

MADEN10168271120918Rusya'nın kuzeyindeki Vorkuta bölgesinde bir kömür madeninde meydana gelen grizu patlamasında, beşi kurtarma görevlisi toplam 36 kişinin öldüğü açıklandı. Dışişleri Bakanlığı da, meydana gelen kazalarda yaşamını yitirenlerin yakınlarına ve Rus halkına başsağlığı diledi.
Rusya Olağanüstü Haller Bakanlığından yapılan açıklamada, kömür madeninde göçük altındaki 26 madenciyi arama kurtarma çalışmaları sürdürülürken bugün meydana gelen yeni bir patlama sonucunda 5'i kurtarma görevlisi ve 1'i madenci olmak üzere 6 kişinin daha hayatını kaybettiği belirtildi.
Bakanlık ve madenin bağlı bulunduğu Varkutaugol şirketinden yapılan açıklamalarda, perşembe gününden bu yana madende 3 patlama meydana geldiği, patlamalar sonucunda oluşan göçük nedeniyle, mahsur kalan 26 madencinin kurtarılma ihtimalinin olmadığı belirtildi.
Madende incelemelerde bulunan Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, yaptığı açıklamada, "Çok insan hayatını kaybetti. Madende kalan 26 kişinin de sağ kalma ihtimali yok. Arama kurtarma çalışmalarında ölenler ile birlikte 36 kişinin hayatını kaybettiğini söyleyebiliriz" diye konuştu.
Komi Cumhuriyeti Devlet Başkanlığı, maden kazası nedeniyle bölgede 3 günlük yas ilan edildiğini duyurdu.

Rusya'nın Komi Cumhuriyeti'nde özel bir madende 25 Şubat'ta meydana gelen kazada, madende bulunan 111 madenciden, 81'i sağ olarak kurtarılmıştı. Madende mahsur kalan 30 işçinin arama kurtarma çalışmaları sırasında 4 işçinin cesedine ulaşılmış, 26 madenciden ise haber alınamadığı bildirilmişti.

 

TÜRKİYE'DEN RUSYA'YA TAZİYE MESAJI
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, maden kazasında çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği hatırlatılarak, şu ifadelere yer verildi:
"Rusya Federasyonu'nun kuzeyindeki Komi Cumhuriyeti'nde yer alan Severnaya kömür madeninde meydana gelen kazalar neticesinde çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve halen enkaz altında çok sayıda kişinin bulunduğu yönündeki haberleri üzüntüyle izlemekteyiz.
Başta yaşamını yitirenlerin yakınları olmak üzere Rus halkına başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Patlamalar nedeniyle göçük altında mahsur kalan madencilerin ve kurtarma görevlilerinin en kısa zamanda sağ salim kurtarılmasını temenni ediyoruz." Kaynak: hurriyet.com.tr

 

101       102       103

Sizi Arayalım Telefonunuz bize bırakın uzman personelimiz sizi arasın.
İsim Eksik
Telefon Eksik
Bizimle iletişim kurduğunuz için teşekkürler.