Neden ATA ŞEHİR OSGB VE TİC.A.Ş. ile Çalışmalıyım?

ATA ŞEHİR OSGB, sadece iş sağlığı ve güvenliği konusunda hizmet veren bir kurumdur. Farklı sektörlerdeki birçok firmayı iş sağlığı ve güvenliği yönünden inceleme fırsatı bulduğu için, alınması gereken sağlık ve güvenlik önlemlerinin belirlenmesinde en iyi ve pratik yöntemleri tespit edebilmekte, en sağlıklı ve güvenli çalışma ortamının oluşturulmasında katkı sağlayabilmektedir.
ATA ŞEHİR OSGB ile çalışmak, sizin iş sağlığı ve güvenliği konusunda yardım alarak esas işinize daha çok odaklanmanızı sağlar.
ATA ŞEHİR OSGB ile çalışmamanız halinde; işyerinizde iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli istihdam etmeniz gerekmektedir. Bahse konu görevlilerin maaşları, Sosyal Güvenlik Kurumu giderleri ve vergi mükellefiyetleri işyeriniz tarafından karşılanacağından, bizim ile çalışmanız, iş sağlığı ve güvenliği maliyetlerini ciddi oranda azaltacaktır.
ATA ŞEHİR OSGB ile çalışmamanız halinde; istihdam edeceğiniz iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personelininin her yıl aralıksız 10 günden aşağı olmamak üzere izin hakları bulunduğundan, bu süre içerisinde oluşabilecek acil durumlar, potansiyel bir sorun teşkil edebilir. ATAŞEHİR OSGB’den hizmet almanız halinde, bünyemizde birçok iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli bulunduğundan, acil talepleriniz ve ihtiyaçlarınız daha kolay karşılanabilir.
ATA ŞEHİR OSGB ile çalışmak, işyerinizde bir “İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi” kurmaksızın iş kazalarının ve meslek hastalıklarının ve de bu sebeplerden doğacak iş kayıplarının, idari cezaların ve maddi – manevi tazminatların önüne geçme şansı verir.
ATA ŞEHİR OSGB ile yaptığınız çalışmalar sayesinde iş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği ve diğer sağlık personeli hizmetini aynı kurumdan alabilir, bütün iş sağlığı ve güvenliği konularında size yardımcı olacak tek bir muhatap bulabilirsiniz.
Kanun koyucu kanun maddelerinin uygulanması için idari para cezaları koymuştur. İdari para cezaları her yıl yeniden değerleme oranı üzerinde artar.
Para cezalarına http://www.bilgit.com/depo/ipc_tablosu_2015_12_28.xlsx linkinden ulaşabilirsiniz.